BMW R 1200 GS (Nr 7231135)

BMW R 1200 GS
Waga
Sztuk
BMW R 1200 GS
Długość
221 cm
203 kg
1
Łączna waga:
203 kg
Dystans
3350 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Lörrach

24 cze 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Troms, Tromsø

1 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.