BMW R 1200 GS (Nr 7915045)

BMW R 1200 GS
Waga
Sztuk
BMW R 1200 GS
Długość
221 cm
203 kg
1
Łączna waga:
203 kg
Dystans
3747 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 sie 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Antalya, Alanya

Od 1 sie 2021 do 30 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się całkiem nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek tylko złudnie. Poprawnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.