(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R 1200 GS Adventure (Nr 4651388)

BMW R 1200 GS Adventure

Marka i model:

BMW R 1200 GS Adventure

Waga w kg (łączna):

270

Dystans: 3886.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Santarém District, Tomar

Od 10 maj 2020 do 11 maj 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Nomos Eurytania, Karpenisi

Od 14 cze 2020 do 15 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - wszakże jedynie pozornie. Prawidłowo umocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.