BMW R 1200 GS Adventure (Nr 6246613)

Marka i model:

BMW R 1200 GS Adventure

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kanada, Nowa Szkocja, Halifax

1 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednak jedynie pozornie. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.