BMW R 1200 GS Adventure (Nr 7338157)

BMW R 1200 GS Adventure
Waga
Sztuk
BMW R 1200 GS Adventure
Długość
226 cm
229 kg
1
Łączna waga:
229 kg
Dystans
2629 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

16 lip 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 21 lip 2021 do 23 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.