(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw r 1200 gs adventure 2014 (Nr 5927112)

bmw r 1200 gs adventure 2014

Marka i model:

bmw r 1200 gs adventure

Waga w kg (łączna):

240

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

17 lip 2020

Adres i termin dostawy

Chile, Ii Región De Antofagasta, Calama

Od 20 lip 2020 do 21 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dość ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Należycie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.