BMW R 1200 RS (Nr 5730815)

BMW R 1200 RS

Marka i model:

BMW R 1200 RS

Waga w kg (łączna):

260

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1658.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Norymberga

20 maj 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Glasgow, Glasgow

2 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.