BMW R 1200 RS, BMW R 1250 RS, BMW R 1200 GS, BMW R 1200 RT (Nr 5732170)

BMW R 1200 RS, BMW R 1250 RS, BMW R 1200 GS, BMW R 1200 RT

Marka i model:

BMW R

Waga w kg (łączna):

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

4

Dystans: 1524.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Pocking

8 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

12 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - chociaż tylko pozornie. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.