(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R 1250 GS ADV (Nr 6167757)

BMW R 1250 GS ADV

Marka i model:

BMW R1250 Gs Adv

Waga w kg (łączna):

330

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2712.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Drezno

7 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

19 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dość nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie na pozór. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.