BMW R 1250 GS x 4 (Nr 6657695)

BMW R 1250 GS x 4
Waga
Sztuk
BMW R 1250 GS
Długość
221 cm
249 kg
4
Łączna waga:
996 kg
Dystans
3047 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Turcja, Istambuł, Stambuł

Od 2 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Dobrze umocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.