(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW r 80 G/S BJ. 1982 (Nr 5846865)

Marka i model:

BMW r 80 G/S BJ. 1982

Waga w kg (łączna):

196

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2115.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Tyrol, Innsbruck

Od 6 lip 2020 do 26 lip 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Jednostka Regionalna Elida, Kyllini

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednakże tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.