(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw r 850 gs (Nr 5216510)

bmw r 850 gs

Marka i model:

bmw r850 gs

Waga w kg (łączna):

230

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3387.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Grecja, Ateny

4 mar 2020

Adres i termin dostawy

Finlandia, Etelä-Suomi, Helsinki

25 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Prawidłowo umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.