(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw r gs 1200 adventure (Nr 5683290)

Marka i model:

bmw r gs 1200 adventure

Waga w kg (łączna):

220

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Luksemburg, Luxembourg, Bofferdange

Od 10 mar 2020 do 24 mar 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Illinois, Chicago

Od 7 mar 2020 do 26 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na całkiem trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.