(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R Nine T (Nr 5285802)

BMW R Nine T

Marka i model:

BMW R Nine T

Waga w kg (łączna):

210

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2301.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Oeversee

Od 4 lis 2019 do 8 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Pozuelo De Alarcón

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.