(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw r nine t (Nr 5472116)

bmw r nine t

Marka i model:

BMW nine T

Waga w kg (łączna):

225

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4737.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

20 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 13 sty 2020 do 10 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednak jedynie na pozór. Właściwie umocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.