BMW R nine T (Nr 6638038)

BMW R nine T
Waga Sztuk:
BMW R nine T
Długość
222 cm
222 kg
1
Łączna waga: 222 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Japonia, Tokio, Tokio

Od 8 paź 2020 do 16 paź 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bayern, Monachium

Od 27 lis 2020 do 30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.