BMW R nineT Scrambler (Nr 7731329)

BMW R nineT Scrambler
Waga
Sztuk
BMW R nineT Scrambler
Długość
218 cm
220 kg
1
Łączna waga:
220 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Meksyk, San Luis Potosí, Сан-Луїс-Потосі

23 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Ratyzbona

Od 4 paź 2021 do 30 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - wszakże jedynie na pozór. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.