(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw r100gs (Nr 5792798)

bmw r100gs

Marka i model:

bmw r100gs

Waga w kg (łączna):

240

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1160.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Ulm

18 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Akwitania, Bordeaux

22 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.