BMW R100GS (Nr 6365372)

BMW R100GS

Marka i model:

BMW r100gs

Waga w kg (łączna):

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1793.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Las Delicias

9 lis 2020

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Marrakech, Marrakech ⵎⵕⵕⴰⴽⵯⵛ مراكش

19 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.