(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R1150 GSA (Nr 5562487)

BMW R1150 GSA

Marka i model:

BMW R1150GSA

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2271.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Milton Keynes, Milton Keynes

Od 11 gru 2019 do 17 sty 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lisboa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko złudnie. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.