(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Bmw r1150rt (Nr 5922457)

Bmw r1150rt

Marka i model:

Bmw r1150rt

Waga w kg (łączna):

400

Budżet zlecenia [zł]:

1.600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2280.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Apulia, Lecce

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Przemyśl

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednakże tylko złudnie. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.