(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-01 20:48

BMW R1200 GS

(Nr 2343236)
BMW R1200 GS

Marka i model:

BMW R1200 GS

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2048.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Lizbona, Portugalia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zaventem, 1930, Belgia

Termin elastyczny