BMW R1200 GS (Nr 4999894)

BMW R1200 GS

Marka i model:

BMW R1200GS

Waga w kg (łączna):

600.00

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2076.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

13 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.