BMW R1200 GS (Nr 5227198)

BMW R1200 GS

Marka i model:

BMW R1200 GS

Waga w kg (łączna):

260

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2239.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Oberhausen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rosja, Sankt Petersburg, Petersburg

20 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie złudnie. Dobrze zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, bowiem posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.