BMW R1200 GS (Nr 5722138)

Marka i model:

BMW R1200 GS LC2 (Baujahr 2016)

Waga w kg (łączna):

270

Liczba sztuk:

1

Dystans: 12933.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Aalen

Od 5 paź 2020 do 18 paź 2020

Adres i termin dostawy

Republika Południowej Afryki, Gauteng, Johannesburg

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie na pozór. Właściwie umocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.