BMW R1200 GS (Nr 6361458)

Marka i model:

R1200 GS

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2256.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Oberhausen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rosja, Sankt Petersburg, Petersburg

Od 18 cze 2021 do 20 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.