(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-12-10 09:34

BMW R1200GS (Nr 3623933)

Marka i model:

BMW R1200GS

Waga w kg (łączna):

230.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 492.00 km

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż tylko pozornie. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gorzów Wielkopolski, 66-400, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Częstochowa, 42-200, Polska

Termin elastyczny