(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW r1200gs (Nr 4470541)

BMW r1200gs

Marka i model:

BMW r1200gs

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2047.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

22 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

12 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednakże jedynie na pozór. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.