(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R1200GS (Nr 5183674)

BMW R1200GS

Marka i model:

bmw r1200gs

Waga w kg (łączna):

250

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1949.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Charnwood

10 lip 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lazio, Ciampino

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Odpowiednio umocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.