(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw r1200gs (Nr 5370902)

Bmw r1200gs

Marka i model:

Bmw r1200gs

Waga w kg (łączna):

260

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1000.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Ostenda

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

10 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże jedynie na pozór. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.