(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw r1200gs (Nr 5500658)

bmw r1200gs

Marka i model:

bmw r1200 gs

Waga w kg (łączna):

250

Liczba sztuk:

4

Dystans: 2973.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

9 maj 2020

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

16 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko dwie, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.