BMW r1200GS (Nr 5672275)

BMW r1200GS

Marka i model:

BMW r 1200 GS

Waga w kg (łączna):

900.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

3

Dystans: 3403.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

16 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

18 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak jedynie pozornie. Odpowiednio przymocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.