Bmw R1200gs (Nr 5681543)

Bmw R1200gs

Marka i model:

Bmw R1200gs

Waga w kg (łączna):

250

Budżet zlecenia [€]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

24 maj 2020

Adres i termin dostawy

Chile, Ii Región De Antofagasta, Calama

30 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie złudnie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.