(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R1200GS (Nr 5698718)

BMW R1200GS

Marka i model:

BMW R1200GS

Waga w kg (łączna):

280

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

3

Dystans: 981.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

21 maj 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Oksytania, Tuluza

21 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - wszakże tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.