BMW R1200GS (Nr 5757506)

BMW R1200GS

Marka i model:

R1200GS 2012

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2434.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 3 lip 2020 do 11 lip 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Troms, Tromsø

Od 14 lip 2020 do 18 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.