BMW R1200GS (Nr 6280210)

BMW R1200GS

Marka i model:

BMW R1200GS .2009 LWH 240x100x150cm

Waga w kg (łączna):

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 10852.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Kraj Nadmorski, Władywostok

Od 1 wrz 2020 do 23 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Poprawnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.