BMW R1200GS (Nr 6361773)

Marka i model:

BMW R1200GS

Waga w kg (łączna):

250

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1751.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Oberhausen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łotwa, Rīgas Pilsēta, Ryga

Od 18 cze 2021 do 20 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.