BMW R1200GS (Nr 6621834)

BMW R1200GS
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Asturia, Aviles

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Kalifornia, San Francisco

Od 1 cze 2021 do 6 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko złudnie. Poprawnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.