BMW R1200GS (Nr 6621867)

BMW R1200GS
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Asturias, Aviles

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, New Jersey, Kearny

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże tylko pozornie. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.