BMW R1200GS (Nr 6894561)

BMW R1200GS
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Donostia/san Sebastián

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Illinois, Chicago

17 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Należycie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.