BMW R1200GS (Nr 6997427)

BMW R1200GS
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
2639 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

1 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Rosja, Kraj Krasnodarski, Soczi

16 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.