BMW R1200GS (Nr 7315642)

BMW R1200GS
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
3207 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Berno, Berno

17 maj 2021

Adres i termin dostawy

Rosja, Obwód Rostowski, Kamensk-Schachtinski

Od 24 maj 2021 do 30 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.