BMW R1200GS (Nr 7374178)

BMW R1200GS
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

Od 1 paź 2021 do 15 gru 2021

Adres i termin dostawy

Tajlandia, Bangkok, Bangkok

Od 15 gru 2021 do 7 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.