BMW R1200GS (Nr 7453320)

BMW R1200GS
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, Los Angeles

Od 14 maj 2022 do 24 maj 2022

Adres i termin dostawy

Rosja, Kraj Nadmorski, Władywostok

Od 24 maj 2022 do 7 cze 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, gdyż mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.