BMW R1200GS (Nr 7524470)

BMW R1200GS
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
4479 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 21 gru 2021 do 4 sty 2022

Adres i termin dostawy

Egipt, Kair, Kair

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.