BMW R1200GS (Nr 7581624)

BMW R1200GS
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
2013 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Grenzach-Wyhlen

Od 31 maj 2021 do 1 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 2 cze 2021 do 4 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednak jedynie złudnie. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.