BMW R1200GS (Nr 7583151)

BMW R1200GS
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
2289 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Granada

Od 10 maj 2021 do 16 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Norymberga

Od 24 maj 2021 do 30 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże tylko złudnie. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.