BMW R1200GS (Nr 7638876)

BMW R1200GS
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wenezuela, Vargas, La Guaira

Od 21 sty 2022 do 10 mar 2022

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko na pozór. Należycie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.