BMW R1200GS (Nr 7673636)

BMW R1200GS
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
977 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

6 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

10 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie złudnie. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.