(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R1200GS Adventure (Nr 7146363)

BMW R1200GS Adventure
Waga
Sztuk
BMW R1200GS Adventure
Długość
225 cm
223 kg
1
Łączna waga:
223 kg
Dystans
5367 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Od 7 kwi 2021 do 10 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Reykjavík

Od 7 kwi 2021 do 10 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.